Urządzenia do transportu próżniowego
serii  PF VACUUM COMPACT 


Urządzenie serii PF VACUUM Compact przeznaczone jest do podciśnieniowego transportu produktów sypkich. Charakteryzuje się niewielkimi gabarytami, zwartą zabudową oraz łatwością obsługi. Urządzenie montowane jest „na odbiorze” transportu. Dodatkowo może być wyposażone w ssawę lub zasypnik. Zasypnik, ssawa, rurociąg (stalowy lub tworzywowy) są elementami dodatkowymi i wynikają z ogólnych warunków zabudowy urządzenia (odległość i wysokość prowadzonego transportu).
 
Urządzenie składa się z:
- pompy multieżekcyjnej 
- pokrywy górnej z układem regeneracji filtra
- części filtracyjnej z wkładami
- kołpaka rozładowczego
- zamknięcia przepustnicowego (dzwonowego opcjonalnie)
- króćca do wspawania w zbiornik (standard 
Jacob)
- sterownika do pracy automatycznej

PARAMERTY TECHNICZNE:
dla typu:
PF VACUUM 250 Compact
PF VACUUM 400 Compact
PF VACUUM 560 Compact

ZALETY:
- łatwość obsługi
- cicha praca
- zapotrzebowanie na sprężone powietrze tylko w czasie transportu
- dowolność w doborze urządzenia zasysającego (ssawa, zbiornik, zasypnik)
- praca całkowicie automatyczna
- możliwość podłączenia czujników poziomu
- kompaktowa budowa

ZASADA DZIAŁANIA:
Przepływające sprężone powietrze przez pompę multieżekcyjną wytwarza podciśnienie w kołpaku rozładowczym. Przy zamkniętej przepustnicy wylotowej podciśnienie to powoduje przepływ powietrza w rurociągu ssącym. Przepływające powietrze zabiera ze sobą transportowany produkt. Po napełnieniu kołpaka rozładowczego produktem następuje zatrzymanie transportu (wyłączenie sprężonego powietrza) i otwarcie przepustnicy wylotowej. Zgromadzony w kołpaku rozładowczym produkt zostaje wysypany do zbiornika. Następnie przepustnica zostaje zamknięta, sprężone powietrze załączone i cykl powtarza się od początku.
       
ZASTOSOWANIE:
Urządzenie PF VACUUM Compact stosowane jest do transportu produktów sypkich w przemyśle spożywczym, tworzyw sztucznych, chemicznym i budowlanym. W szczególności stosowane jest do transportu spod stanowisk rozładunków big bagów i worków jak również do podawania surowców do maszyn pakujących i dodatków do mieszarek.